Haidns. Franks. Skuķis.

2023.gada 8.februārī plkst.19.00 Kultūras centrā Ulbrokas pērle notiks kamermūzikas koncerts Haidns. Franks. Skuķis., kurā piedalīsies arī mūsu flautas spēles skolotāja Liene Denisjuka-Straupe un koncertmeistare Kristīne Paula.

Kamermūzikas koncerts Haidns. Franks. Skuķis ir līksma satikšanās mūziķiem – flautistei Lienei Denisjukai-Straupei, vijolniekiem Paulai Šūmanei un Sandim Šteinbergam, altistei Klintai Klucei, čellistam Ērikam Kiršfeldam un pianistei Kristīnei Paulai – ar aizvadītā gada diviem brīnišķīgiem jubilāriem, proti, Jozefu Haidnu (290) un Sezāru Franku (200). "Tie aizvien ir svētki, atgriežoties pie abu maestro opusiem," stāsta koncerta veidotāja Liene Denisjuka-Straupe. Koncertprogrammā iekļauta J.Haidna 101.simfonija Re mažorā, pazīstama arī ar nosaukumu Pulkstenis, kam šajā programmā ir simboliska Laika un pārmaiņu nesēja nozīme. Šī simfonija ir devītā no 12 J.Haidna Londonas simfonijām, par kuras pārlikumu kvintetam (flautai ar stīgu kvartetu) un klavierēm J.Haidns 1795.gadā noslēdza līgumu ar Džonu Pīteru Salomonu. Šīs simfoniju kamerversijas bija ārkārtīgi pieprasītas XVIII un XIX gadsimta mijā Anglijā, Vācijā un Austrijā un bieži tika iekļautas salonmūzikas vakaru koncertos.

Nupat unikāla divu gadsimtu gadskārta apritēja Sezāram Frankam, kuru šoreiz godināt vēlas flautiste Liene Denisjuka-Straupe, atskaņojumam piedāvājot La mažora Vijolsonātes pārlikumu flautai un klavierēm. Vēsture liecina, ka šis opuss ir viens no izcilākajiem šī žanra šedevriem, taču šī pārlikuma pienesums ir flautas tembrālā dažādība un elpas klātbūtne. Šajā opusā notiek dažādu paaudžu satikšanās, proti, autoram Vijolsonātes tapšanas laikā bija 63 gadi, un šo darbu kā kāzu dāvanu saņēma 28 gadus jaunais vijolnieks Ežēns Izaī.

Pandēmijas periodā (2021) ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu tapis Armanda Skuķa darbs Trīs poētiskas abstrakcijas (flautai, vijolei, altam, čellam), kam līdz šim nav laimējies būt pirmatskaņotam.

Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv.