Artis Sīmanis

Izglītība

Absolvējis Nikolaja Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas konservatorijas profesora Andreja Boļšijanova saksofona klasi (1986), ieguvis Solista diplomu Dānijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas profesora Jorgena Boves saksofona klasē (1994), 1995. gadā saņēmis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Papildinājis prasmes pie Žana-Pjēra Baralioli Ecole Nationale de Musique Parīzē, Kristera Džonsona Stokholmas Karaliskajā Mūzikas augstskolā, Johannesa Ernsta Berlīnes Mākslu augstskolā un Johana van der Lindena Utrehtas Mūzikas augstskolā.

Darba pieredze

No 2007. līdz 2017. gadam Artis Sīmanis bija Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors. Pašlaik turpina darbu kā saksofona klases profesors un ir pedagogs arī jaunākiem audzēkņiem Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. Artis Sīmanis ir Rīgas Saksofonu kvarteta izveidotājs (1992) un darbojies tajā līdz 2022. gadam.

Profesionālā darbība

Savulaik Artis muzicējis Latvijas Radio džeza orķestrī, kā arī Pita Andersona rokenrola grupā Arhīvs. Atskaņojis saksofona partijas Latvijas Nacionālajā Simfoniskajā orķestrī, Rīgas Festivāla orķestrī un Maskavas filharmonijas simfoniskajā orķestrī. Kā solists uzstājies ar Latvijas filharmonijas kamerorķestri un kā viesmūziķis koncertējis ar Danish Saxophone Quartet. Aktīva koncertdarbība noritējusi kopā ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti, ar kuru ierakstījis piecus kompaktdiskus. Artis ir arī starptautiskā saksofonmūzikas festivāla Saxophonia iniciators un mākslinieciskais vadītājs. Par saksofonmūzikas popularizēšanu 2010. gadā apbalvots ar Trīszvaigžņu ordeni. Savukārt par kultūras saišu stiprināšanu ar Franciju 2016. gadā saņēmis Francijas republikas apbalvojumu – Kavaliera pakāpes Ordeni mākslā un literatūrā.