Liene Denisjuka-Straupe

Izglītība

Flautas spēli apguvusi Emiļa Melngaiļas Liepājas Mūzikas vidusskolā pie pedagoga Andra Līguta. Studējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akdēmijā, iegūts gan bakalaura, gan maģistra grāds flautas spēlē profesora Viļņa Strautiņa klasē. Līdztekus iegūti vēl divi maģistra grādi: viens mūzikā, absolvējot 2007. gadā Londonas prestižo Gildholas Mūzikas un drāmas augstskolu (Guildhall School of Music and Drama) un otrs medicīnā, absolvējot 2014. gadā Rīgas Stradiņa universitāti mūzikas terapijas specializācijā. Kopš 2021. gada rit studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesionālajā doktorantūrā viesprofesora Semjuela Koula (Samuel Coles) vadībā.

Pedagoģsikā darba pieredze:

  • Flautas pedagogs Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā (2007 – 2012);
  • Mūzikas pedagogs Pāvula Jurjāna mūzikas skolā bērniem ar īpašām vajadzībām (2012 – 2016);
  • Flautas un instrumentu spēles metodikas pedagogs Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā (kopš 2014. gada);
  • Pūšaminstrumentu / sitaminstrumenta spēles vēstures un mūzikas literatūras kursa docētāja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (2017 – 2021);

Orķestra darba pieredze:

  • Latvijas Nacionālās Operas un baleta simfoniskais orķestris – projektu programmas;
  • Orķestris „Rīga” (2012 – 2022);
  • Liepājas Simfoniskais orķestris (2002 – 2012);
  • Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris – projektu programmas.

Profesionālā darbība

Pazīstama plašākai sabiedrībai ne tikai kā flautiste un aktīva kamermūziķe, bet arī kā daudzpusīgs pedagogs. Par būtiskākajiem sava darba stūrakmeņiem Liene allaž ir izvirzījusi toleranci pret audzēkņiem, kā topošajiem mūzikas profesionāļiem, prasīgumu un analītisku domapmaiņu par visiem profesionālajiem parametriem ne tikai flautas spēles, bet arī plašākā mūzikas kontekstā. Lienesprāt, pedagogam ir jāspēj iedvesmot un motivēt audzēkņus ar sava snieguma piemēru, veicinot topošos mākslinieku attīstību par neatkarīgām un patstāvīgi spriestpējīgām personībām. Par mūziķa profesijas daudzpusīgajiem aspektiem allaž tiek atspoguļoti stāsti no personīgās darba pieredzes, kas nupat jau ir vainagojusies ar 20 darba gadiem gan dažādos orķestros, gan kameransambļos, gan regulārā sadarbībā ar radio Klasika, kura fonotēka ir papildināta ar ne vienu vien latviešu un starptautiska mēroga autoru opusu ierakstiem.