Daiga Blumberga

Izglītība

Pamati muzikālai izglītībai iegūti Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā (EDSMV) un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā (JMRMV) /pedagogi H.Maija un G.Boža/

1985.–1990. Studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā  profesora A. Zandamņa klavieru klasē un docētājas L. Bulavas ērģeļspēles /fakultatīvi/ klasē. Diploms ar izcilību.

Kvalifikācija

Ar VE komisijas 1990. gada 1.jūnija lēmumu pieškirta koncertizpildītaja, koncertmeistara, pedagoga un kameransambļa mākslinieka kvalifikācija.

1991.–1993. Asistentūra Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /Dipl.Nr.56/ Maģistra grāds klavieru specialitātē.

Darba pieredze                   

1989.–2007. koncertmeistares darba pieredze iegūta  Jazepa Vītola LMA, LNO, RPIVA. Jau studiju gados sākta pedagoģiskā darba pieredze JMMS,

no 1998. strādā Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā. Pedagoga darbs klavieru nodaļā – māca klavierspēli, koncertmeistaru klases un ansambļu klases mācību priekšmetus. Periodiski pasniedz arī klavierspēles metodiku.

Radošā pieredze

Laureāte M.K.Čurļoņa Pianistu konkursā Viļņā, Lietuva /1986./ 

1987. Piedalīšanās 1. Starptautiskā Starpaugstskolu Mūzikas festivālā Rīgā, kā vienīgajai pārstāvei no Latvijas.

Diplomeksāmena programmā tika iekļautas L.Garūtas Variācijas par "Karavīri bēdājās" tēmu ar iekļautu Alfrēda Kalniņa dziesmas citātu "Mēs gribam būt kungi..", kas tajos laikos netika nopublicēts. 

Solo, vokālās un instrumentālās kamermūzikas koncerti Latvijā un ārpus tās. Ir ieraksti Radio fondos./L.Garūtas, L.van Bēthovena, R.Šūmaņa, FLista u.c. retāk atskaņotā mūzika/

 

"Mans mērķis darbā ar audzēkņiem ir attīstīt ne tikai tehnisko spēju "rekordus", bet strādāt ar savu iekšējo pasauli, uzdrīkstēties atklāt savu "Es" ikvienā darbā, kas padara priekšnesumu interesantu klausītājam un liek domāt dziļāk.
Skaista instrumenta skaņa un tembri ar šo ir cieši saistīti. Muzikālās gaumes veidošana."