Jurijs Rižovs

Izglītība

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagogs Jurijs Rižovs augstāko izglītību akordeona spēlē ieguvis Lietuvas PSR Valsts konservatorijā (Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā), profesora A. Baikas klasē. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvis profesionālo maģistra grādu mūzikā.

Darba pieredze

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā strādā kopš 1971.gada. Ilgus gadus ir bijis Tautas instrumentu nodaļas vadītājs un akordeonistu orķestra diriģents. Lielākā daļa Jurija Rižova akordeona klases absolventu izglītību ir turpinājuši Latvijas un ārzemju mūzikas augstskolās un šodien viņi ir vadošie akordeonmūzikas atskaņotājmākslinieki un pedagogi. Kopš 1998. gada J. Rižovs ir docents Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras Akordeona klasē. Darbojas nacionāla un starptautiska mēroga konkursu žurijās, vadījis meistarklases un lasījis lekcijas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Sasniegumi

Par ieguldījumu jauno akordeonistu izglītošanā saņēmis Kultūras Ministrijas Atzinības rakstu (2003) un Valsts Kultūrizglītības centra Atzinības rakstu (2007). Sastādījis vairākus nošu krājumus: Etīdes akordeonam (1995, 1997), Skaņdarbi jaunajiem akordeonistiem (1997), Variety Pieces for two Accordions (trīs burtnīcas, 2005). Koncertdarbībā uzstājies ar grupu Cafe de Musette (2002.—2005.g.), kā arī sadarbojies ar dziedātāju Mariju Naumovu (1996.—2000.g). Bijis organizators un dalībnieks Astora Pjacollas mūzikas koncertprojektos (1997.—2005.g.).