Prakse

Radošās prakses mērķis ir pabūt profesionālā vidē, iegūstot priekšstatu par izvēlētās profesijas darba kompetencēm. Vienas nedēļas garumā mūsu audzēkņi dosies ārpus skolas iepazīt profesionālu mūziķu, radio un televīzijas darbinieku ikdienas realitāti.

Šogad audzēkņiem ir iespēja piedalīties Atvērto durvju nedēļas aktivitātēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) un apmeklēt teātra un operas izrādes kultūras programmas Skolas soma piedāvājumā.

Stīgu instrumentu spēles audzēkņi dosies uz Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri, kur būs iespēja vērot mēģinājumu procesu un muzicēt kopā ar orķestra māksliniekiem. Klasiskās ģitāras spēles meistarību varēs pilnveidot Kaspara Zemīša un Heiki Metliha organizētajā Klasiskās ģitāras simpozijā. Kora diriģentiem būs iespēja tikties ar Māri Sirmo, apmeklēt Valsts akadēmiskā kora Latvija un Latvijas Radio kora mēģinājumus. Mūzikas vēstures un teorijas audzēkņi iepazīs Latvijas televīzijas kultūras ziņu producenta darbu, vēros raidījuma Kultūršoks tapšanas un filmēšanas procesu, kā arī piedalīsies Frančesko Čilea operas Adriāna Lekuvrēra izrādes filmēšanas procesā. Latvijas Nacionālās operas un baleta teātrī Vokālās nodaļas audzēkņus sagaidīs Krišjānis Norvelis, Kalvis Kalniņš un Tatjana Kalniņa, kuri jaunos māksliniekus izvedīs pa operas vismazākajiem gaņģīšiem, ļaus mazliet iejusties solistu lomās un dāvās iespēju vērot Šarla Guna operas Fausts un Belkanto meistara Gaetano Doniceti komiskās operas Dons Paskvale mēģinājuma procesu, kā arī piedalīties sarunās ar LNOB solistiem par Operdziedātāja dzīvi. Pūšaminstrumentu spēles un sitaminstrumentu spēles audzēkņi apmeklēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Nacionālās Operas un baleta, Zemessardzes, Nacionālo Bruņoto spēku orķestru, Latvijas Radio bigbenda un Orķestra Rīga mēģinājumus. Taustiņinstrumentālisti - pianisti, ērģelnieki un akordeonisti apmeklēs JVLMA Atvērto durvju nedēļas plašo piedāvājumu. Džeza un populārās mūzikas nodaļas audzēkņi sadarbībā ar JVLMA Džeza mūzikas nodaļu piedalīsies Pete Madsen (ASV) meistarklasēs, apmeklēs Latvijas Radio bigbenda mēģinājumus Latvijas Radio, muzicēs un iejutīsies dīdžeja lomā Radio SWH.