Mikus Bāliņš

Izglītība

Aboslvējot Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas (ped. Dzintra Knābe), mācības uzsāktas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā klasisko sitaminstrumentu spēlē pie lekt. Riharda Zaļupes un asoc. prof. Edgara Saksona, kā arī džeza bungu komplekta spēlē pie Arta Oruba. 2015. gadā iegūts bakalaura grāds Sitaminstrumentu specialitātē, pēc kā studijas turpinātas arī maģistrantūrā – 2017. gadā iegūts maģistra grāds mūzikā sitaminstrumentu specializācijā, bet pēc tam zināšanas tikušas papildinātas, apgūstot sitaminstrumentu kameransambļa specialitāti profesionālā maģistra studiju programmā, kas noslēgušās ar 2020. gadā iegūtu otru maģistra grādu šajā programmā.

Profeionālā darbība

Pēdējās desmitgades laikā īpaši aktīvi piedalījies dažādos projektos t.sk. ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri, valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga un orķestri Rīga gan vietējo, gan ārzemju diriģentu vadībā, bet šobrīd ir Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra sitaminstrumentu grupas mūziķis. Kādu laiku darbojies džeza mūzikas jomā ar savu domubiedru un Lielās Mūzikas balvas ieguvēju Jāni Bombizo-Fedotovu, kā arī piedalījies dažādu estrādes mūzikas ansambļu sastāvos. Visu šo laiku papildinājis savas profesionālās iemaņas meistarklasēs gan tepat Latvijā, gan arī citur ārzemēs pasaulslavenu meistaru vadībā.

Sasniegumi

Skolas un studiju gados iegūtas vairākas godalgotas vietas gan vietējos valsts, gan arī starptautiska mēroga konkursos, no kuriem nozīmīgākie ir Starptautiskais Jonas Taločkas Jaunatnes Sitaminstrumentu konkurss Lietuvā 2011. g. (International Youth Percussion competition of Jonas Talocka) - 1.vieta, Internacionālais Sitaminstrumentu mūzikas festivāls – Jauno Talantu konkurss Lietuvā 2015. g. (International Percussion Music festival – Young Talent contest) - 2. vieta. Kopš 2013. gada ir Latvijā pirmā profesionālā sitaminstrumentu ansambļa Perpetuum Ritmico dalībnieks, ar ko aizvadīti vairāki nozīmīgi koncerti un veidotas muzikālas performances gan dažādās Latvijas pilsētās, gan kaimiņvalstīs. Līdz šim nozīmīgākais sasniegums ansambļa darbībā – nominācija Lielajai Mūzikas balvai kategorijā par gada koncertu, kā arī Spēlmaņu nakts nominācija par gada muzikālo partitūru bērnu izrādei Salātlapiņa. Paralēli aktīvajai koncertdarbībai, vērā ņemama ir pedagoģiskā darbība, par ko liecina gan ar domubiedriem un kolēģiem izveidotā līdz šim pirmā Latvijas Sitaminstrumentālistu – pedagogu asociācija, kā arī vairāku gadu ilga pieredzes veidošana pedagoģiskajā darbā mūzikas un mākslas skolās, kurās pielietotās mācību metodes pozitīvi veicina jauno mūziķu spēju un prasmju attīstību, par ko liecina dažādas iegūtās atzinības gan valsts, gan starptautiska mēroga konkursos un projektos.