Diānas Zandbergas koncertlekcija

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola aicina apmeklēt pianistes Diānas Zandbergas koncertlekciju un meistarklasi Gaismēnas.

Laiks:
2023.gada 20.aprīlis
• plkst.16.00 - koncertlekcija
• plkst.17.00 - meistarklase

Vieta:
Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas koncertzāle

Pieteikšanās:
aizpildot pieteikšanās formu

Koncertlekcija un meistarklase Gaismēnas veltīta klavieru tembrālās bagātības atklāsmei. Programmu ievadīs Daces Aperānes 2022.gadā radītais izsmalcinātais cikls Gaismēnas, kurā izmantoti citāti no Johana Sebastiana Baha Franču svītas si minorā. Atšķirīgas skanējuma krāsas un instrumenta iespējas atklās klaviermākslas ģēnija Ferenca Lista šedevrālie Franča Šūberta dziesmu pārlikumi klavierēm solo, kurus ungāru virtuozs atskaņoja koncertos Rīgā 1842.gada martā.

Romantisma tēlainības iedvesmotas ir Rīgā dzimušā vācbaltu komponista Nikolaja fon Vilma miniatūras, kā arī Selgas Mences Vasaras vīzijas un Imanta Zemzara Kāda cita Ceļiniekfantāzija, kurā atsauce uz Franci Šūbertu ir tikai nosaukumā. Dubultvariāciju formā rakstītajā skaņdarbā Ludviga van Bēthovena solodziesma Murkšķis kontrastē ar brazīļu komponista Luisa Bonfā vilinošo un ilgpilno melodiju, džeza standartu Karnevāla rīts no kinofilmas Melnais Orfejs, kuras pamatā ir traģiskais mīlasstāsts par Orfeju un Eiridīki.

Koncerta dramatiskajā kulminācijā klavieru skanējums tiks bagātināts ar elektronikas tembriem, turklāt Mārītes Dombrovskas ekspresīvajās Impresijās klavierēm un elektronikai iekļauta pianistes dejas epizode ar Guntas Liepiņas horeogrāfiju.

Pianiste, mākslas zinātņu doktore Diāna Zandberga ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras mācībspēks, Kopīgās profesionālās doktora studiju programmas mākslās direktore un Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas valdes locekle.

Vairāk informācijas par koncertlekciju šeit.