JMRMV – 95

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolai šogad lieli svētki – 95 gadu jubileja. Par godu šim īpašajam notikumam norisināsies vairāki pasākumi. 

Nodaļu koncerti notiks Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas (JMRMV) koncertzālē, Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļas koncerts 6.oktobrī plkst.19.00 kultūra centrā Ulbrokas Pērle, bet galvenais – jubilejas noslēguma koncerts un ballīte – piektdien, 28.oktobrī, plkst.19.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Koncerti pa nodaļām (ieeja bez maksas): 

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola – tā ir izcilu pedagogu, talantīgu jauniešu un atsaucīgu darbinieku komanda. Šeit rodas personības, kuras uzrunā pasauli mūzikas valodā, un nes Mediņu garu tālu aiz Latvijas robežām. Atskatoties uz 95 gados paveikto, esam lepni par mūsu vēsturi un lūkojamies nākotnē, droši saucot – Mediņi vislabākie! (direktors Ainars Šablovskis). Intervija ar direktoru Latvijas Radio 3 Klasika raidījumā Atspere.

1927.gada 15.oktobrī notika svinīgā mācību iestādes Latvijas Tautas Konservatorijas pie Latvijas mūzikas veicināšanas biedrības atklāšana. Kopš 1947.gada skolai piešķirts latviešu komponista Jāzepa Mediņa vārds. Šo gadu laikā Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola kļuvusi  par ievērojamu izglītības iestādi ar cienījamu vēsturi un bagātām tradīcijām. 

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola ir lielākā mūzikas profesionālās vidējās izglītības iestāde, kurā jauniešiem pie izciliem pedagogiem ir iespēja apgūt akadēmisko mūziku, džeza un populāro mūziku un mūzikas vēsturi un teoriju.