Rīgas Saksofonu kvarteta meistarklases

Rīgas Saksofonu kvartets Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas ietvaros īstenos meistarklašu un koncertu ciklu jaunajiem mūziķiem Latvijas reģionos. Projekts norisināsies Smiltenes Mūzikas skolā, Siguldas Mākslu skolā Baltais flīģelis un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā.

Rīgas Saksofonu kvarteta un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas iniciētajos projektos kvarteta mūziķi strādās ar jaunajiem saksofonistiem meistarklasēs un informēs skolu pedagogus par aktuālajām metodikas atziņām. Šādu notikumu norise aktuāla īpaši šobrīd, kad gandrīz viss aizvadītais mācību gads pavadīts attālinātās nodarbībās un audzēkņi nereti zaudējuši interesi par instrumenta spēli.

Katra pasākuma noslēgumā gan jaunie, gan pieredzējušie mūziķi vienosies kopīgā koncertā. Koncerta programmas pamatā skanēs latviešu komponistu mūzika, kā arī spilgtākie akadēmiskās saksofonmūzikas darbi. Tādā veidā jaunieši tiks iepazīstināti ar plašajām instrumenta spēles iespējām un repertuāru. Koncerta noslēgumā kvarteta mūziķi un jaunie saksofonisti vienosies saksofonu koporķestrī, rodot kopīgu muzicēšanas prieku.

Rīgas Saksofonu kvartets savā teju 30 gadu darbības laikā allaž ieņēmis lielu lomu jaunās paaudzes skološanā. Kvarteta darbības pirmsākumos ar skolu koncertiem apbraukāti gandrīz visi Latvijas reģioni, kas savulaik veicināja jauno mūziķu interesi par šo instrumentu. Kopš 1999.gada kvartets ir centrālā ass Starptautiskajam saksofonmūzikas festivālam SAXOPHONIA, kura ietvaros noris arī jauno izpildītāju konkurss. Latvijas valsts simtgades ietvaros tika īstenots meistarklašu un koncertu cikls Nāc, muzicēsim kopā! virknē Latvijas mūzikas skolu, kas vēlāk rosināja arī citu skolu interesi šāda projekta dalībā.

Notikumu norise:
Oktobrī Smiltenes Mūzikas skolā
20.10. Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā, festivāla ReStArt ietvaros
28.10. Siguldas Mākslu skolā Baltais flīģelis

Rīgas Saksofona kvarteta meistarklases Vidzemē un Latgalē norisinās ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latgales reģiona attīstības aģentūras Latgales kultūras programmas, Latvijas Valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.